|  | 

Yamseen

reumoseen

reumoseen
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

medycyna (33)„Przede wszystkim nie szkodzić” – brzmi przykazanie lekarzy, którzy od czasów Hipokratesa zobowiązani są do rzetelnej analizy stanu chorego i podaniu takich środków, które w ich mniemaniu będą w stanie pomóc. Stąd droga do pozostania lekarzem jest jedną z najtrudniejszych ścieżek zawodowych – sześcioletnie studia plus miesiące poświęcone na robienie specjalizacji. Wyzwanie jest jednak opłacalne – medycyna to studia, które gwarantują pracę, a zawód lekarza cieszy się nieodmiennie szacunkiem i prestiżem społecznym.
Aby lekarz nie szkodził, ale ratował zdrowie i życie, powinien wciąż się dokształcać i zdobywać kolejne doświadczenia. Musi być otwarty na nowinki medyczne, ale i ostrożny, świadomy stanu pacjenta. Powinien znać jego historię choroby, dokładnie wiedzieć nie tylko co pacjentowi dolega, ale i czy ma jakieś alergie, na jakie leki może być uczulony, jaki tryb życia prowadzi. Jeżeli ma jakieś wątpliwości, powinien skierować chorego na dodatkowe badania.
Lekarz to powołanie, które wymaga również wiele cierpliwości. Medycyna nie jest dla niespokojnych, ale dla silnych i zarazem cierpliwych, którzy mają oko i ucho wyczulone na problemy pacjentów.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

oko-i-ucho-czule-na-ludzkie-bolaczki

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Cleanseen

    Cleanseen

    CLEANSEEN – to suplement diety, wspaniały środek, który znakomicie sprawdza się, jako pomoc przy zmianach flory bakteryjnej jelit, przewlekłych zaparciach oraz w oczyszczeniu organizmu. Usuwa z organizmu substancje toksyczne, takie jak: pozostałości leków, metale ciężkie, tłuszcze odpadowe, substancje narkotyczne itp. Zalecany w chorobach układu pokarmowego, przy siedzącym trybie pracy, dietach i odchudzaniu. Cleanseen oczyszcza kosmki

  • Koenzym Q10

    Koenzym Q10

    Jest rok 1978. Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii otrzymuje brytyjski biochemik Peter Dennis Mitchell (1920-1992), który wytłumaczył rolę Koenzymu Q10 w wytwarzaniu energii w komórkach naszego organizmu (oficjalnie – „w uznaniu wkładu włożonego w zrozumienie biologicznego transferu energii poprzez sformułowanie teorii chemiosmotycznej”). Koenzym Q10 (CoQ10, ubichinon, witamina Q) zwany jest koenzymem życia lub eliksirem młodości.