|  | 

Julian Aleksandrowicz

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym
2 votes, 3.00 avg. rating (65% score)

kolonoskopia-w-znieczuleniu-ogolnym-2W tym artykule zamierzam przedstawić w możliwie treściwy sposób czym jest kolonoskopia. Podam zasady jej stosowania, przypadłości, w których okazuje się ona skuteczna i kilka innych ciekawych dla czytelnika informacji.
Kolonoskopia jest metodą badania dolnych partii układu pokarmowego. Dzięki niej możemy obejrzeć jelito grube od środka. Przez otwór odbytowy wprowadza się specjalny wziernik zakończony kamerą. Obraz z niej przesyłany jest na zewnątrz. Instrument ten nazywamy kolonoskopem. Ma on bardzo podobną budowę do innego przyrządu, fiberoskopu, jednakże ten drugi wykorzystywany jest raczej do badań górnych odcinków układu pokarmowego.
Jednakże oglądanie jelita grubego od środka nie jest jedynym możliwym zastosowaniem kolonoskopu. Przykładowo kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym bardzo często stosowana jest w celu pobrania niewielkich wycinków błony śluzowej jelita. Jest to bardzo cenny materiałów wykorzystywany do badań histopatologicznych. W analogiczny sposób możemy bardzo sprawnie usuwać pojedyncze, acz zagrażające zdrowiu polipy zagnieżdżone w jelicie.
Kolonoskopię stosuje się najczęściej w przypadków dość szczególnych schorzeń. Zaliczyć do nich możemy między innymi nowotwór jelita grubego, notoryczne biegunki, a także różne typy zaburzeń wchłaniania. Można również usuwać polipy, bądź niebezpieczne ciała obce.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

kolonoskopia-w-znieczuleniu-ogolnym

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Bariseen

    Bariseen

    BARISEEN to smaczny, roślinny syrop, który powstał z myślą o naszych dzieciach. Wasza pociecha ma iść do przedszkola, a wy ze strachem myślicie o tym dniu, bo wiecie, że pojawią się przeziębienia i choroby. Bariseen pomaga skutecznie łagodzić nagły kaszel, zarówno suchy, jak i mokry, któremu towarzyszy katar i niedrożne, opuchnięte zatoki nosowe. Jest też

  • Goldseen

    Goldseen

    GOLDSEEN – jest wyjątkowym suplementem diety. Zawiera Koenzym Q10 (CoQ10) zwany koenzymem życia lub eliksirem młodości, gdyż jest nieodzowny do wytwarzania energii komórkowej. CoQ10 uruchamia produkcję energii, która – dzięki procesom biochemicznym – jest magazynowana w komórce analogicznie, jak energia elektryczna w akumulatorze. Dzięki wyjątkowemu połączeniu CoQ10 z Halo Kompleksem (Kompleksem Bio-Organo-Mineralnym) oraz witaminami i