|  | 

Lovseen

ojciec klimuszko ziołolecznictwo

ojciec klimuszko ziołolecznictwo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdrowie13.jpgDawka śmiertelna etanolu wynosi przeciętnie 200 — 400 g, co odpowiada około 0,5 — -0,75 l wódki wypitej w ciągu krótkiego czasu. Głębokość zatrucia, a więc szybkość wystąpienia ewentualnej śmierci zależy nie tylko od całkowitej dawki, lecz i od czasu, w ciągu którego była ona spożyta. Ratowanie zatrutych polega na płukaniu żołądka (jeśli czas, który upłynął od spożycia, nie jest długi). Ważne jest zapewnienie drożności dróg oddechowych i utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. W celu utrzymania obojętnego lub słabo zasadowego odczynu moczu podaje się wodorowęglan sodowy. Podawanie węgla aktywowanego jest mało celowe, ponieważ około 20 g węgla może absorbować zaledwie 4 g etanolu. W przypadku hipoglikemii poleca się stosowanie dożylne glukozy. Ostatnio wykazano korzystne działanie naloksonu (antagonista receptorów opiatowych), który łagodzi lub nawet znosi wiele objawów zatrucia ostrego. Działanie tego leku jest jednak krótkotrwałe, być może, korzystniejsze skutki przyniesie zastosowanie w tej sytuacji innych antagonistów, np. naltreksonu.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

dawka-smiertelna-etanolu

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Balsam tonizujący

    Balsam tonizujący

    BALSAM TONIZUJĄCY DO CIAŁA (BODY TONING LOTION) BALSAM TONIZUJĄCY DO CIAŁA to produkt, w którym świetnie widać zasadę synergicznego oddziaływania na siebie poszczególnych składników (efekt synergiczny). Balsam tonizujący nie tylko zmiękcza i uelastycznia skórę, ale zarazem stymuluje jej zdolności do szybkiej odnowy i regeneracji. Chroni, odżywia skórę i powoduje, że staje się gładsza i elastyczniejsza.

  • Femseen

    Femseen

    FEMSEEN Firma Dr. Nona opracowała suplement diety FEMSEEN, dzięki któremu, w okresie menopauzy, Paniom nie brakuje energii i dobrego nastroju. Femseen to nowy sposób odmłodzenia organizmu, oparty na fitoestrogenie soi. W wieku 45-55 lat Panie zaczynają odczuwać pierwsze oznaki menopauzy. W tym okresie następuje przebudowa organizmu kobiety. Rozpoczyna się proces obniżania poziomu hormonów żeńskich estrogenów.