|  | 

Yamseen

CUKRZYCA

CUKRZYCA
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

Regenerum do rzęs (10)Cukrzyca, insulinozależna czyli typu 1 ujawnia się u dzieci i bardzo młodych ludzi i trudno jej zapobiec. Jeśli oboje rodziców choruje na ten typ cukrzycy prawdopodobieństwo, że dzieci także będą chore wynosi 30 %, a jeśli nie ujawniła się do 30 roku życia malej do 5 %. Przy cukrzycy typu 2 ryzyko rośnie i jeśli chorzy byli obydwoje rodziców wynosi 75% a przy jednym 10-15 %.
Przy cukrzycy typu 1 najważniejsze jest wczesne zdiagnozowane choroby i podjęcie leczenia, aby choroba nie poczyniła spustoszeń w organizmie uszkadzając nerki albo siatkówkę oka. Przy odpowiednim leczeniu można z taka chorobą żyć a nawet zdobywać medale olimpijskie (Michał Jeliński mistrz świata i olimpijski w wioślarstwie).
Natomiast cukrzycy typu 2 można uniknąć w ponad 80% przypadków przez odpowiedni styl życia. Będąc w grupie ryzyka trzeba kontrolować poziom cukru we krwi, co najmniej raz na pół roku, kontrolować swoją wagę (a nawet bardziej obwód w talii, bo otyłość brzuszna najbardziej zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania), dobrze jest uprawiać jakieś sporty, bo godzina ćwiczeń fizycznych obniża poziom glukozy na 72 godziny, należy jeść dużo produktów bogatych w błonnik i ograniczyć tłuszcze, a także dbać o zdrowie psychiczne, bo naukowcy twierdzą, że znerwicowane osoby są bardziej narażone na cukrzycę niż zadowolone z życia.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

cukrzyca

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Cleanseen

    Cleanseen

    CLEANSEEN – to suplement diety, wspaniały środek, który znakomicie sprawdza się, jako pomoc przy zmianach flory bakteryjnej jelit, przewlekłych zaparciach oraz w oczyszczeniu organizmu. Usuwa z organizmu substancje toksyczne, takie jak: pozostałości leków, metale ciężkie, tłuszcze odpadowe, substancje narkotyczne itp. Zalecany w chorobach układu pokarmowego, przy siedzącym trybie pracy, dietach i odchudzaniu. Cleanseen oczyszcza kosmki

  • Koenzym Q10

    Koenzym Q10

    Jest rok 1978. Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii otrzymuje brytyjski biochemik Peter Dennis Mitchell (1920-1992), który wytłumaczył rolę Koenzymu Q10 w wytwarzaniu energii w komórkach naszego organizmu (oficjalnie – „w uznaniu wkładu włożonego w zrozumienie biologicznego transferu energii poprzez sformułowanie teorii chemiosmotycznej”). Koenzym Q10 (CoQ10, ubichinon, witamina Q) zwany jest koenzymem życia lub eliksirem młodości.