|  | 

Yamseen

dr nona warszawa

dr nona warszawa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_lekarz34.jpgChorobą wieńcową nazywamy stan niewydolności naczyń wieńcowych, charakteryzujący się dysproporcją między zapotrzebowaniem serca na utlenowaną krew a jej podażą. Jeśli dostęp tlenu do mięśnia sercowego jest mniejszy od jego zużycia, stan taki określa się jako ujemny bilans tlenowy serca (występuje tzw. choroba niedokrwienna serca). W niewydolności naczyń wieńcowych serca zastosowanie mogą zatem znaleźć leki poprawiające bilans tlenowy serca dwoma sposobami. Sposób pierwszy to zwiększenie podaży tlenu. Wpływają na to wszystkie leki rozszerzające naczynia krwionośne serca bez wywoływania nadmiernego spadku ciśnienia tętniczego krwi i pozbawione większego działania inotropowego. Pod względem mechanizmu działania są to w zasadzie leki działające bezpośrednio na mięśnie gładkie. Sposób drugi polega na zmniejszeniu zapotrzebowania serca na tlen poprzez zmniejszenie jego pracy. Są to więc np. leki o działaniu inotropowym i chronotropowym ujemnym; praktyczne zastosowanie znajdują m.in. leki j3-adrenolityczne, jak praktolol, oksprenolol, a także propranolol i pindolol. Są to też leki, które przez wpływy hemodynamiczne pośrednio odciążają serce (np. zmniejszenie tzw. powrotu żylnego).

Pozostałe artykuły o lekarzach:

choroby-wiencowe

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Cleanseen

    Cleanseen

    CLEANSEEN – to suplement diety, wspaniały środek, który znakomicie sprawdza się, jako pomoc przy zmianach flory bakteryjnej jelit, przewlekłych zaparciach oraz w oczyszczeniu organizmu. Usuwa z organizmu substancje toksyczne, takie jak: pozostałości leków, metale ciężkie, tłuszcze odpadowe, substancje narkotyczne itp. Zalecany w chorobach układu pokarmowego, przy siedzącym trybie pracy, dietach i odchudzaniu. Cleanseen oczyszcza kosmki

  • Koenzym Q10

    Koenzym Q10

    Jest rok 1978. Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii otrzymuje brytyjski biochemik Peter Dennis Mitchell (1920-1992), który wytłumaczył rolę Koenzymu Q10 w wytwarzaniu energii w komórkach naszego organizmu (oficjalnie – „w uznaniu wkładu włożonego w zrozumienie biologicznego transferu energii poprzez sformułowanie teorii chemiosmotycznej”). Koenzym Q10 (CoQ10, ubichinon, witamina Q) zwany jest koenzymem życia lub eliksirem młodości.