|  | 

Lovseen

ojciec klimuszko moje widzenie świata

ojciec klimuszko moje widzenie świata
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdrowie22.jpgZasadnicze objawy choroby sprowadzają się do zmniejszenia aktywności motorycznej, sztywności i wzmożonego napięcia mięśniowego, maskowatości twarzy, drżenia, bradyfrenii i zaburzeń chodu. Szczególnie utrudnione są ruchy wolne z powodu zaburzenia napięcia mięśniowego i drżenia. Często występują zaburzenia wegetatywne, jak ślinienie, pocenie i łojotok. Za podstawową przyczynę tych zaburzeń uznać można zmiany zwyrodnieniowe szlaku nigrostriatalnego, co prowadzi do zmniejszenia stężenia DA oraz dekarboksylazy DOPA w prążkowiu. Czynność tej struktury jest: regulowana przez różne typy neuronów np: DA, ACh, GABA oraz 5-HT. Kwas Y-aminomasłowy jest neuroprzekaźnikiem o charakterze hamującym ł za jego pośrednictwem przekazywane są działania hamujące na następne neurony. Nie musi to koniecznie oznaczać, że rezultat końcowy wyrażony jest procesem hamującym (np. na napęd ruchowy), hamowanie może bowiem w pewnym przypadku dotyczyć innych neuronów hamujących, a w takim przypadku końcowym wynikiem może być pobudzenie (dezinhibicja, czyli hamowanie działań hamujących).

Pozostałe artykuły o lekarzach:

choroba-parkinsona

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Balsam tonizujący

    Balsam tonizujący

    BALSAM TONIZUJĄCY DO CIAŁA (BODY TONING LOTION) BALSAM TONIZUJĄCY DO CIAŁA to produkt, w którym świetnie widać zasadę synergicznego oddziaływania na siebie poszczególnych składników (efekt synergiczny). Balsam tonizujący nie tylko zmiękcza i uelastycznia skórę, ale zarazem stymuluje jej zdolności do szybkiej odnowy i regeneracji. Chroni, odżywia skórę i powoduje, że staje się gładsza i elastyczniejsza.

  • Femseen

    Femseen

    FEMSEEN Firma Dr. Nona opracowała suplement diety FEMSEEN, dzięki któremu, w okresie menopauzy, Paniom nie brakuje energii i dobrego nastroju. Femseen to nowy sposób odmłodzenia organizmu, oparty na fitoestrogenie soi. W wieku 45-55 lat Panie zaczynają odczuwać pierwsze oznaki menopauzy. W tym okresie następuje przebudowa organizmu kobiety. Rozpoczyna się proces obniżania poziomu hormonów żeńskich estrogenów.