|  | 

Lovseen

Bąblowica

Bąblowica
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

depilacja laserowa (3)Pod tą nazwą kryje się pasożytnicza choroba, którą można się zarazić na przykład jedząc niemyte owoce leśne (jagody, borówki, maliny).
Pasożyt tasiemiec pęcherzowy za żywiciela obiera sobie zwierzęta mięsożerne na przykład lisy, (ale mogą to być także psy, koty, jenoty. Do zakażenia człowieka dochodzi wtedy, gdy połknie jaja tego pasożyta, które wraz z odchodami zwierząt mogą się znaleźć właśnie na owocach leśnych. Dlatego bardzo ważne jest zachowanie higieny i dbanie o to, aby nie jeść owoców „prosto z krzaczka”. Choroba postępuje bardzo wolno (czasami nawet 15 lat mija od zakażenia); pasożyt umiejscawia się w jednym z narządów wewnętrznych i tworzy wokół siebie torbiel; póki torbiel nie jest tak duża, aby uciskać narządy wewnętrzne choroba przebiega bezobjawowo. Gdy jednak urośnie tak, że przeszkadza innym narządom, może okazać się konieczna operacja chirurgiczna. Przed bąblowicą można się ustrzec przestrzegając podstawowych zasad higieny: mycia rąk po zetknięciu ze zwierzętami domowymi, pamiętając, aby nie jeść niemytych owoców.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

bablowica

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Balsam tonizujący

    Balsam tonizujący

    BALSAM TONIZUJĄCY DO CIAŁA (BODY TONING LOTION) BALSAM TONIZUJĄCY DO CIAŁA to produkt, w którym świetnie widać zasadę synergicznego oddziaływania na siebie poszczególnych składników (efekt synergiczny). Balsam tonizujący nie tylko zmiękcza i uelastycznia skórę, ale zarazem stymuluje jej zdolności do szybkiej odnowy i regeneracji. Chroni, odżywia skórę i powoduje, że staje się gładsza i elastyczniejsza.

  • Femseen

    Femseen

    FEMSEEN Firma Dr. Nona opracowała suplement diety FEMSEEN, dzięki któremu, w okresie menopauzy, Paniom nie brakuje energii i dobrego nastroju. Femseen to nowy sposób odmłodzenia organizmu, oparty na fitoestrogenie soi. W wieku 45-55 lat Panie zaczynają odczuwać pierwsze oznaki menopauzy. W tym okresie następuje przebudowa organizmu kobiety. Rozpoczyna się proces obniżania poziomu hormonów żeńskich estrogenów.