|  | 

Prof Aleksandrowicz

Alkoholizm

Alkoholizm
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Alkoholizm (10)Alkoholizm to choroba bogata w negatywne stany emocjonalne i trudności w poradzeniu sobie z problemem. Leczenie osoby uzależnionej od alkoholu jest trudne i wymaga okazania takiej osobie wsparcia.

Leczeniem alkoholizmu bardzo często zajmują się specjalistyczne ośrodki, które oferują całodobową pomoc osobie uzależnionej. W zależności od ośrodka osoba, która przegrała walkę z alkoholizmem może liczyć na pomoc psychiatrów, trenerów personalnych i wsparcie wolontariuszy.

W trakcie leczenia alkoholizmu mają miejsce terapie w grupach – według psychologów taka terapia jest bardzo skuteczna, ponieważ na niej alkoholik poznaje swój problem przez pryzmat innych osób, które także dzielą smutny los walki z chorobą.

Leczenie alkoholika może być bardzo niekomfortowe psychicznie dlatego też wszystkie ośrodki, które takim ludziom pomagają oferują pełną anonimowość i dyskrecję.

Osoba, która walczy z alkoholizmem przejdzie okres, w którym będzie musiała wykazać się silną wolą i wciąż istniejącą wewnątrz tej osoby miłością do rodziny.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

alkoholizm

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Lookseen

    Lookseen

    LOOKSEEN Oczy to najważniejszy organ naszych zmysłów, są także zwierciadłem stanu zdrowia naszego organizmu. LOOKSEEN to suplement diety, dzięki któremu oczy będą w dobrej kondycji. Pomocny przy zapaleniu spojówek i powiek. Poprawia funkcje wzroku – ostrość i pole widzenia oraz wrażliwość na kolory. Stosowany w profilaktyce zaćmy oraz wspomagająco przy jej leczeniu. Także w profilaktyce

  • Szampon przeciwłupieżowy

    Szampon przeciwłupieżowy

    SZAMPON PRZECIWŁUPIEŻOWY (ANTIDANDRUFF SHAMPOO) SZAMPON PRZECIWŁUPIEŻOWY – to myjący i nawilżający środek do włosów. Odżywiając skórę głowy, stymuluje ukrwienie mózgu, poprzez odbudowę uszkodzonych naczyń włosowatych (kapilar). Odżywiając włosy, przywraca im połysk właściwy dla zdrowych włosów i zmniejsza ich łamliwość. Usuwa warstwę rogową i zapobiega powstawaniu łupieżu. Szampon przeciwłupieżowy zalecany jest przy łojotoku, gdyż – poprzez